Війна за Трудовик
Боротьба, яка розгорнулася за владу у СО «Трудовик» вже починає нагадувати війну. Про новини із «Війна за Трудовик» читайте у колонці новин (тут). Цей огляд про причини, що найвірогідніше спонукають сторони витрачати величезні ресурси заради досягнення своєї мети. Перш ніж перейти до фактажу, хочемо звернутися до тих, хто підтримує «нову команду» і підкреслити, що наша спільнота аж ніяк не проти того, щоб обрати нове керівництво СО «Трудовика», але ми не готові прийняти нав’язану зовнішніми силами команду, метою якої немає нічого спільного із нашим і вашим, шановні опоненти, благополуччям. Останні слова звучать дивно, але цим оглядом ми доведемо їх значення. Ми абсолютно не проти обрання кращого голови і навіть пропонуємо всім спосіб як це зробити (тут), а не просто підтримувати будь-кого хто крикне «тримай злочинця», бо саме таким способом виборців вводили в оману, а потім на потрібному місці були свої, куди більш цинічніші і нечесні люди. Тож невже ми не зможемо знайти спільне рішення у власному дачному масиві?
Повернемося до причин протистояння. Ми знаємо, що ресурси, які витрачають лідери нової команди, дуже значні, про це свідчить не тільки тиск організований на всіх рівнях, але, зокрема, і залучення дуже відомого українського адвоката, одна година роботи якого коштувала тисячі гривен (до речі, залучений новою командою адвокат у результаті відмовився їх захищати. Логічне запитання: чому так сталося, якщо все, як стверджують прихильники нової команди, чисто і по закону?). «Лідери нової команди» пояснюватимуть це приблизно так: «Ми за справедливість і порядок, а тому витрачаємося, бо ведемо «священну боротьбу проти Киричук». Ми хочемо запитати у всіх вас: як часто у своєму житті ви бачили людей, які витрачають величезні кошти заради «справедливості» і як часто нам пропонували «безкоштовну справедливість», чим це потім оберталося?!
З огляду на вищезазначене, пропонуємо поглянути на питання прагматично і просто проаналізувати факти:
- Сільська рада роздала під індивідуальне будівництво багато нових ділянок як на лузі, так і вздовж річки Десна. Під’єднатися до електромережі села Рожни вони НЕ МОЖУТЬ, бо не дає дозволу та сама сільрада (всі ліміти на споживання електроенергії вибрані самим селищем). Тобто землю ми вам продали, а от щодо електрики – вибачайте….
- Для того, щоб підключитися новим ділянкам, необхідно підняти ліміти споживання (простіше кажучи, збільшити пропускну спроможність мережі). Модернізація електромережі означає модернізацію підстанцій у с. Літки та у м. Бровари вартістю 12 мільйонів (і це мінімум).
Є два шляхи це зробити:
- перший – зібрати із декількох десятків нових дільниць по 250 – 400 тисяч гривень (із кожного!);
- другий – приєднатися до СО «Трудовик», а потім «розкидати» 12 мільйонів на всіх (нагадуємо, що 12 це мінімум). Тобто на 2500 ділянок з кожного вийде по 4-5 тисяч, і з них, і нас, і з вас також! Оскільки половина просто відмовиться платити, то, швидше за все, зберуть тисяч по 10 із тих, хто готовий платити будь-які кошти, тільки б не залишитися без електрики. Платити доведеться усім: і тим хто підтримує Киричук, і тим хто підтримує «нову команду». Може у «новій команді» і є декілька людей «в темі чи в долі», але більшість народу буде «обілечено».
- Правління Трудовика категорично відмовилося від прийняття нових садових товариств саме через загрозу «знищення» вже і так заледве працюючу електромережу.
- Незабаром, після відмови, виникає рух проти Киричук. Серед учасників руху є багато порядних людей, але є і люди, які просто не бажають платити за електроенергію і підтримують необґрунтовані заяви нових лідерів про те, що з їхнім приходом все буде дешевше. До речі, люди, які саботують платежі за електрику, зараз програють суди, які ведуться в інтересах СО «Трудовик», адвокатів яких ми підтримуємо.
Виникає і інше запитання: а чому ж окремі садоводи об’єдналися і створили цілий громадський рух і хто фінансує захист діючого керівництва Трудовика? Чому вони також витрачають великі ресурси, щоб допомогти вистояти Трудовику? Який у них інтерес? Відповідь дуже проста, і справедливість тут ні до чого. Ми також керуємося інтересами, але інтересами своїми, а не чужими, і переконуємо вас у тому, що ваш інтерес співпадає із нашим. Детально пояснимо чому.
Уявіть собі, що до Трудовика підключено нових споживачів і мережа рухнула. Виникає термінова необхідність зібрати із кожного дому по 5000 тис. грн, щоб електрику повернути або не втратити остаточно. Далеко не кожне домоволодіння погодиться платити по 5 тис. грн, тому що є люди, які просто не живуть або рідко користуються, а є немало і тих хто захоче почекати, доки проблему вирішать за рахунок інших. Така ситуація означає, що реально доведеться просити по 10 тис. грн, і тоді знову хвиля невдоволених, знову обурення через підвищення планки, знову втрата людей згодних платити внески на модернізацію мережі, аж до неможливості зібрати кошти взагалі. Тепер наша мотивація стає більш зрозумілою.
Ми, як група садоводів, що організувала цей рух, витратили на наші домоволодіння сотні тисяч доларів. Якщо в результаті проблем із електропостачанням ми втратимо лише 20% вартості будинків (а втратимо ми більше), то це десятки тисяч доларів втрат. Стає логічним не чекати втрат, а інвестувати порівняно невеликі ресурси, щоб не втратити більшого. Це рух, який розпочався просто як підтримка СО «Трудовик», а у подальшому може стати інструментом для розвитку нашого масиву для того, щоб нам всім стало комфортніше, щоб ми навчилися чути один одного, щоб відпочинок був комфортним, а вартість наших будинків зростала.