Положення про членство
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1. Це Положення про членство в Громадській Спілці «ТРУДОВИК» (надалі – Положення) розроблено у відповідності до Статуту Громадської Спілки «ТРУДОВИК».
2. Цим Положенням визначаються види членства, які можуть набувати особи, які вступають до Громадської Спілки «ТРУДОВИК» (надалі – Спілка) та учасники Спілки, порядок прийняття до Спілки, зміну виду членства та виключення зі складу Спілки, права та обов’язки членів Спілки.
3. Види членства, які можуть набувати Члени Спілки та особи, які вступають до Спілки, порядок прийняття до Спілки, зміну виду членства та виключення зі складу Спілки, права та обов’язки членів Спілки визначаються виключно цим Положенням.
2. ВИДИ ЧЛЕНСТВА
1. Члени Спілки, та особи, які мають намір вступити до Спілки можуть бути Дійсним членом або Простим членом.
2. Дійсні члени (Дійсне членство) – це вид членства, який закріплює за особами статус офіційних учасників Спілки, які можуть бути присутніми на Загальних зборах, де у них є можливість ділитися своєю думкою, висловлювати свої пропозиції, ініціювати теми для обговорення та використати право голосу при винесенні питань на голосування. Крім цього, дійсний член Спілки може бути присутнім на всіх офіційних заходах, які організовує і проводить Спілка.
3. Просте членство – це вид членства, який закріплює за особами статус офіційних учасників Спілки, а також за запрошенням від Спілки бути присутнім на Загальних зборах членів Спілки, де у них є можливість поділитися своєю думкою і висловити свої пропозиції щодо теми зібрання.
4. Базове членство – це вид членства, який закріплює за особами статус офіційних учасників Спілки, а також право бути присутнім на Загальних зборах членів, де у них є можливість поділитися своєю думкою і висловити свої пропозиції щодо теми зібрання, а також брати участь у голосуванні з питань обрання кандидатур від Спілки на посаду Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК» та обрання членів контролюючих органів Спілки
5. Стандартне членство – це вид членства, який закріплює за особами статус офіційних учасників Спілки, а також право бути присутнім на Загальних зборах членів, де у них є можливість поділитися своєю думкою і висловити свої пропозиції щодо теми зібрання, а також брати участь у голосуванні по питанням які можуть голосувати Базові Члени Спілки та додатково голосувати з питань обрання кандидатів від Спілки на заняття посад членів контролюючих та керівних органів Садівничого «ТРУДОВИК» та обирати членів керівних органів Спілки;
6. Повне членство – це вид членства, який закріплює за особами статус офіційних учасників Спілки, а також право бути присутнім на Загальних зборах членів, де у них є можливість поділитися своєю думкою і висловити свої пропозиції щодо теми зібрання, а також брати участь у голосуванні по питанням які можуть голосувати Стандартні члени Спілки та додатково голосувати з питань визначення кандидатів від Спілки на зайняття посади Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК» та кандидатів, які можуть бути обрані до керівних та контролюючих органів Спілки.
7. Будь-які інші різновиди членства можуть запроваджуватись виключно за рішенням Загальних Зборів Учасників Спілки. Одночасно із запровадженням нового різновиду членства в Спілці Загальні Збори вносять зміни до Положення в частині видів членства та за необхідності порядку набуття та/або позбавлення нового виду членства.
8. Учасники Спілки, а також особи, які мають намір вступити до Спілки можуть набувати виключно ті види членства, які передбачені цим Положенням.
3. ПОРЯДОК НАБУТТЯ ЧЛЕНСТВА В СПІЛЦІ
1. Членство в Спілці набувається на підставі заяви поданої особою, яка має намір вступити до Спілки.
2. Заява для вступу до Спілки складається у довільній формі на паперовому носії та подається до Ради спілки.
2.1. Заява для вступу до Спілки у паперовій формі може бути подана до Ради спілки особисто заявником та/або шляхом направлення такої заяви поштовим відправленням.
2.2. Заява для вступу до Спілки має містити інформацію про:
– прізвище, ім’я по батькові заявника;
– точну адресу садового господарства заявника, та вказівку до якого саме садового товариства входить садове господарство заявника, та чи входить таке садове товариство до складу Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
– інформація про електронні засоби зв’язку (номер телефону, адреса електронної пошти);
– зазначення обраного членського пакету;
– дата складення заяви;
– ініціали та підпис заявника;
3. Заява для вступу до Спілки може бути подана шляхом заповнення онлайн форми на офіційному сайті Спілки (за наявності технічної можливості).
4. Заява для вступу до Спілки розглядається Радою Спілки протягом 10 (десяти) робочих днів. За результатами розгляду заяви Рада Спілки може прийняти рішення про прийняття особи до Спілки або про відмову у прийнятті особи до Спілки. Про результати розгляду заяви, Рада повідомляє заявника шляхом направлення відповідного повідомлення за допомогою поштового відправлення та/або за допомогою засобів електронного зв’язку, які були вказані заявником при заповнені заяви.
5. Рада Спілки може відмовити у прийнятті до Спілки у разі якщо:
– заявник є садоводом, садівнича ділянка якого не включена до садового товариства, яке є учасником Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
– при складенні заяви заявником були вказані не вірні данні, щодо себе та/або садівничої ділянки;
– до подання заяви для вступу до Спілки заявником вчинялись дії, які суперечать статутним цілям Спілки та/або ускладнюють реалізацію Спілкою статутних цілей, будь-яким способом поширював недостовірну інформацію щодо Спілки (в тому числі посадових осіб Спілки) та/або Членів Спілки та/або вчиняв будь-які інші дії, які підривають ділову репутацію Спілки;
– заявника раніше було виключено зі Спілки у зв’язку з невиконанням ним обов’язків Членів Спілки, зловживанням своїх прав як Членів Спілки, вчинення дій, якими підривається ділова репутація Спілки та/або суперечать статутним цілям Спілки чи ускладнюють реалізацію Статутний цілей Спілки, пропгандував цілі, які є протилежними до цілей Спілки та/або будь-яким способом поширював недостовірну інформацію щодо Спілки (в тому числі посадових осіб Спілки) та/або Членів Спілки.
6. Особа, вважається такою, що набула статусу учасника Спілка (такою, що набула членство) не раніше дня прийняття рішення Радою Спілки про прийняття особи до Спілки.
7. Дія пунктів 1-6 Розділу 3 цього Положення поширюється на випадки набуття, Просто Базового, Стандартного та Повного членства в Спілці. Дія пунктів 1-6 Розділу 3 цього Положення не поширюється на випадки присвоєння учаснику Спілки статусу Дійсного членства. Умови та порядок присвоєння учаснику статусу дійсного члена Спілка визначається розділом 4 цього Положення.
4. ДІЙСНЕ ЧЛЕНСТВО. УМОВИ ТА ПОРЯДОК НАДАНННЯ ТА ПОЗБАВЛЕННЯ ОСОБИ СТАТУСУ ДІЙСНОГО ЧЛЕНА СПІЛКИ
1. За активну участь в житті Спілки, та у разі сприяння членом Спілки в досягненні Спілкою своїх статутних цілей та виконанню Спілкою своїх статутних завдань, Загальні Збори учасників Спілки можуть прийняти рішення про присвоєння члену Спілки статусу Дійсного члена Спілки.
2. Кандидатів на присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки визначає Рада Спілки.
3. Загальні Збори, на яких розглядаються питання присвоєння та/або позбавлення члена Спілки статусу Дійсного члена Спілки, проводяться не рідше одного разу на квартал. Перед кожними Загальними Зборами, на яких розглядаються питання присвоєння та/або позбавлення члена Спілки статусу Дійсного члена Спілки, Рада Спілки не пізніше ніж за 5 (п’яти) робочих днів до визначеної дати проведення Загальних Зборів надсилає учасникам Загальних Зборів список кандидатів на присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки із зазначенням підстав присвоєння та/або позбавлення такого Статусу.
4. У разі відсутності кандидатів на присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки Рада Спілки не раніше ніж за 10 (десять) робочих днів до обраної дати проведення Загальних Зборів, повідомляє учасників Загальних Зборів про відсутність кандидатів на присвоєння та/або позбавлення статусу дійсного члена та рекомендує відкласти та/або скасувати ці Загальні Збори.
5. Список кандидатів на присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки надсилаються Радою Спілки, а також листування між Радою Спілки та учасниками Загальних Зборів з питань присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки здійснюється за допомогою електронної пошти.
6. Особа, яку Рада Спілки визначила як Кандидата на присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки повідомляється про надання та/або позбавлення такої Особи Статусу Кандидата на присвоєння та/або позбавлення Статусу дійсного члена Спілки та запрошується до участі в Загальних Зборах, в якості запрошеної Особи.
7. Порядок проведення Загальних Зборів, з питань присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки, а також порядок голосування на таких Зборах визначається Статутом Спілки.
8. Відсутність на Загальних Зборах, з питань присвоєння та/або позбавлення Статусу дійсного члена Спілки, Кандидата на присвоєння та/або позбавлення статусу Дійсного члена Спілки, не перешкоджає проведенню Загальних Зборів та прийняттю рішень щодо присвоєння та/або позбавлення Статусу Дійсного члена. В такому разі, Кандидат на присвоєння Статусу Дійсного члена Спілки повідомляється про присвоєння та/або позбавлення його Статусу Дійсного члена Спілки за допомогою електронних засобів зв’язку.
9. Особа вважається такою, що набула та/або була позбавлена статусу Дійсного члена Спілки з дня прийняття Загальними Зборами рішення про присвоєння або позбавлення Особи Статусу Дійсного члена Спілки.
10. За наявності підстав Загальні Збори можуть прийняти рішення про позбавлення Особи статусу дійсного члена Спілки.
11. Підставами позбавлення Особи статусу дійсного члена Спілки є:
– вихід Особи зі складу Спілки;
– Дійсний член Спілки своїми діями перешкоджав виконанню статутних завдань Спілки та досягненню Статутних Цілей Спілки;
– Дійсний член Спілки своїми діями підривав репутацію Спілки;
– Дійсним членом Спілки було скоєно злочин щодо інших учасників Спілки, незалежно від виду їх Членства;
– Дійсний член не виконував покладені на нього обов’язки передбачені Статутом Спілки;
– у випадках визначених Статутом Спілки;
12. Головуючий на Загальних Зборах, на яких приймається рішення про позбавлення особи статусу дійсного члена Спілки, розглядаючи питання щодо позбавлення особи статусу дійсного члена Спілки наводить підстави для позбавлення особи такого Статусу.
5. ПРИПИНЕННЯ ЧЛЕНСТВА В СПІЛЦІ
1. Членство в Спілці припиняється у разі:
– подання членом Спілки заяви про вихід зі Спілки;
– смерті члена Спілки;
– прийняття Радою Спілки рішення про виключення особи зі складу Спілки;
– припинення діяльності Спілкою;
2. Заява члена Спілки про вихід зі Спілки, складена у довільній формі подається і до Ради Спілки. Заява члена Спілки про вихід зі Спілки має бути складена у письмовій формі. Для цілей цього Положення, письмовою формою заяви про вихід зі Спілки є заява яка складена на паперовому носії, та на якій міститься особистий підпис члена Спілки.
2.1. Заява про вихід зі Спілки може бути подана безпосередньо до Ради Спілки особисто заявником або направлена поштовим відправленням на поштову адресу Ради Спілки.
3. Особа вважається такою, що вийшла зі складу Спілки, з дня подання заяви до Ради Спілки. У разі подання заяви за допомогою поштового відправлення днем подання заяви буде вважатись день здачі заяви до відділення поштового зв’язку.
4. Днем виходу зі складу Спілки, особи яка померла є день його смерті.
5. Рада Спілки за наявності підстав може прийняти рішення про позбавлення особи статусу члена Спілки.
5.1. Підставами для позбавлення Особи статусу члена Спілки є:
– Член Спілки не виконував або неналежним чином виконував обов’язки визначені Статутом;
– Член Спілки своїми діями підривав репутацію Спілки;
– Член Спілки своїми діями перешкоджав Спілці у досягненні нею статутних цілей та виконанню статутних завдань;
– Член Спілки не дотримувався Основоположних Принципів Громадської Спілки «ТРУДОВИК»;
5.2. У разі позбавлення Особи статусу члена Спілки на підставі Рішення Ради Спілки, днем позбавлення Особи Статусу члена Спілки буде вважатись день прийняття Радою Спілки рішення про позбавлення особи статусу члена Спілки.
6. У разі припинення діяльності Спілки (ліквідація Спілки) днем позбавлення Особи Статусу члена Спілки буде вважатись день внесення державним реєстратором запису про початок процедури припинення Спілки.
7. Дія пунктів 1-6 Розділу 5 цього Положення не поширюється на випадки припинення членства в Спілці Дійсних членів Спілки.
8. Рішення про позбавлення членства в Спілки, щодо членів Спілки які набули статусу Дійсного члена приймається виключно Загальними Зборами членів Спілки.
9. Дійсний член може вийти зі складу Спілки за власним бажанням подавши до Ради Спілки заяву про вихід зі складу Спілки, не пізніше ніж за 30 (тридцять) календарних днів до бажаної дати припинення членства. В такому разі, протягом 30 (тридцять) календарних днів з дня подання Дійсним членом Спілки заяви про вихід зі складу Спілки проводяться Загальні Збори учасників Спілки з використанням засобів електронного зв’язку на яких приймається рішення про виключення Дійсного члена Спілки зі складу Спілки.
6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНІВ СПІЛКИ
1. Права Простих членів Спілки:
1.1. Брати участь у заходах, що організуються та проводяться Спілкою;
1.2. Брати участь у засіданнях Загальних Зборів Спілки;
1.3. Брати участь у здійсненні статутної діяльності Спілки;
1.4. За власним бажанням, в будь-який час припинити членство в Спілці;
2. Прості члени Спілки зобов’язані:
2.1. Дотримуватись положень Статуту;
2.2. Виконувати рішення органів управління Спілки;
3. Права Базових членів Спілки:
3.1. Брати участь у заходах, що організуються та проводяться Спілкою;
3.2. Брати участь у засіданнях Загальних Зборів Спілки;
3.3. Брати участь у здійсненні статутної діяльності Спілки;
3.4. За власним бажанням, в будь-який час припинити членство в Спілці;
3.5. Голосувати з питань обрання кандидатури від Спілки на посаду Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
3.6. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів контрольних органів Спілки:
4. Базові Члени зобов’язані:
4.1. Дотримуватись вимог Статуту;
4.2. Виконувати рішення органів управління Спілки;
4.3.Своєчасно та в повному обсязі вносити членські внески;
4.4. Не перешкоджати Спілці у виконанні нею статутних завдань та досягненню нею статутних цілей;
4.5. Не вчиняти дії, які можуть зашкодити репутації Спілки;
5. Права Стандартних членів Спілки:
5.1. Брати участь у заходах, що організуються та проводяться Спілкою;
5.2. Брати участь у засіданнях Загальних Зборів Спілки;
5.3. Брати участь у здійсненні статутної діяльності Спілки;
5.4. За власним бажанням, в будь-який час припинити членство в Спілці;
5.5. Голосувати з питань обрання кандидатури від Спілки на посаду Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
5.6. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів контрольних органів Спілки;
5.7. Брати участь у голосуванні з питань обрання кандидатур від Спілки на призначення в керівні органи Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
5.8. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів керівних органів Спілки;
6. Обов’язки Стандартних членів Спілки:
6.1. Дотримуватись вимог Статуту;
6.2. Виконувати рішення органів управління Спілки;
6.3.Своєчасно та в повному обсязі вносити членські внески;
6.4. Не перешкоджати Спілці у виконанні нею статутних завдань та досягненню нею статутних цілей;
6.5. Не вчиняти дії, які можуть зашкодити репутації Спілки;
7. Права Повних членів Спілки:
7.1. Брати участь у заходах, що організуються та проводяться Спілкою;
7.2. Брати участь у засіданнях Загальних Зборів Спілки;
7.3. Брати участь у здійсненні статутної діяльності Спілки;
7.4. За власним бажанням, в будь-який час припинити членство в Спілці;
7.5. Голосувати з питань обрання кандидатури від Спілки на посаду Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
7.6. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів контрольних органів Спілки;
7.7. Брати участь у голосуванні з питань обрання кандидатур від Спілки на призначення в керівні органи Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
7.8. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів керівних органів Спілки;
7.9. Брати участь в голосуванні з питань визначення кандидатур від Спілки на посаду керівних та/або контрольних органів Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
7.10. Висувати кандидатури осіб, які можуть претендувати для обрання до контрольних органів Спілки;
8. Обов’язки Повних членів Спілки:
8.1. Дотримуватись вимог Статуту;
8.2. Виконувати рішення органів управління Спілки;
8.3.Своєчасно та в повному обсязі вносити членські внески;
8.4. Не перешкоджати Спілці у виконанні нею статутних завдань та досягненню нею статутних цілей;
8.5. Не вчиняти дії, які можуть зашкодити репутації Спілки;
9. Права Дійсних членів:
9.1. Брати участь у статутній діяльності та заходах Спілки;
9.2. брати участь у Загальних зборах і бути обраними до керівних органів Спілки;
9.3. вносити пропозиції, заяви та скарги на розгляд керівних органів;
9.4. отримувати інформацію та пояснення стосовно діяльності Спілки, за умови захисту конфіденційної інформації та персональних даних;
9.5. мати доступ до фінансових та інших звітів Спілки;
9.6. Голосувати з питань обрання кандидатури від Спілки на посаду Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
9.7. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів контрольних органів Спілки;
9.8. Брати участь у голосуванні з питань обрання кандидатур від Спілки на призначення в керівні органи Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
9.9. Брати участь у голосуванні з питань обрання членів керівних органів Спілки;
9.10. Брати участь в голосуванні з питань визначення кандидатур від Спілки на посаду Голови Ради Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИ»;
9.11. Висувати кандидатури осіб, які можуть претендувати для обрання до контрольних органів Спілки;
9.12. Висувати кандидатури осіб від Спілки, які можуть претендувати для обрання до керівних та/або контрольних органів Садівничого Об’єднання «ТРУДОВИК»;
9.13. Брати участь у голосуванні з питань внесення змін до Статуту Спілки;
10. Дійсні члени зобов’язані:
10.1. виконувати вимоги Статуту та рішення керівних органів, пов’язані з виконанням статутних завдань Спілки;
10.2. сприяти виконанню статутних завдань Спілки;
10.3. пропагувати ідеї, мету, статутні завдання та діяльність Спілки;
10.4. виконувати вимоги керівних органів Спілки щодо порядку та умов використання персональних даних та іншої інформації, яка є конфіденційною;
10.5. Своєчасно та в повному обсязі сплачувати членські внески
7. ЧЛЕНСЬКІ ВНЕСКИ
1. Кожен учасник Спілки, незалежно від виду членства в Спілці сплачує членські внески.
2. Розмір та порядок сплати членських внесків визначає Рада Спілки.
3. Членські внески сплачуються на банківський рахунок Спілки, та використовуються виключно для фінансування діяльності Спілки.